More

  40 úmrtí na COVID-19 či pozitívni zamestnanci v nemocnici. Majú v Skalici vôbec pandémiu pod kontrolou?

  SKALICA I V priebehu januára v skalickej nemocnici na koronavírus zomrelo 40 pacientov. Viacerí zamestnanci sú momentálne aj na PN, keďže sú pozitívni. Aká je teda aktuálna situácia v Skalici? Majú pandémiu vôbec pod kontrolou?

  ,,K dnešnému dňu evidujeme v našej nemocnici 26 pacientov s koronavírusom, z toho dvaja si vyžadujú napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu, suspektných pacientov v tejto chvíli nemáme. Zo zamestnancov nemocnice je kvôli pozitivite na koronavírus na PN 25 zamestnancov,“uviedol námestník riaditeľa pre liečebno-preventívnu starostlivosť MUDr. Daniel Vidovič.

  Koronavírus sa aktuálne najpodstatnejšou mierou podieľa na úmrtiach v nemocnici, a to až 65% oproti októbru, kedy bol podiel celkových úmrtí pacientov s koronavírusom len 16%. „Napriek snahe zdravotníkov, vzhľadom na veľmi ťažký priebeh koronavírusu v priebehu januára, sme zaznamenali celkovo 40 úmrtí pacientov na COVID-19. Nemocnica zatiaľ pandemickú situáciu zvláda a poskytuje urgentnú zdravotnú starostlivosť aj necovidovým pacientom,“ uviedla hovorkyňa Marina Pavliková.

  FNsP Skalica je aj oficiálnym vakcinačným centrom, kde sa v zmysle platnej legislatívy môžu prihlasovať záujemcovia o očkovanie proti COVID-19.

  Foto: ilustračné

  REKLAMA
  REKLAMA

  Najnovšie články

  Mohlo by vás zaujímať