More

  Psa na dvor nedajú! Taká je podmienka pri adopcii v útulku. Toto je dôvod

  SKALICA I Ak máte veľký dvor a snívali ste o tom, že vám po ňom bude behať psík, ktorého si adoptujete z útulku, máte smolu. Ak ste teda plánovali navštíviť ten v Skalici.

  V útulku v Skalici majú pri adopcii psov podmienku, že pes nepôjde na dvor, ale noví majitelia mu zabezpečia bývanie v dome alebo byte. Pre TASR to uviedla Lenka Pappová z občianskeho združenia Útulok Skalica. Ako doplnila, je to z toho dôvodu, že zvieratá z útulku si toho už zažili dosť a chcú im zabezpečiť kvalitnejší život. „My triedime záujemcov, pretože nie pre každého je vhodný daný psík. A tak doporučíme iného psíka. A potom, samozrejme, nedávame psíkov na dvor.“

  „Pri výbere psa si je nutné uvedomiť, že je to záväzok aj na 15 rokov života. Je dobré sa pred výberom dobre poradiť a tento krok si premyslieť. Treba počítať aj s tým, že mať zviera zasahuje aj do rodinného rozpočtu. Mnoho ľudí nie je ochotných platiť drahé granuly alebo veterinárne výdavky, ktoré môžu byť niekedy pomerne vysoké. Toto si musia záujemcovia o psa uvedomiť,“ doplnila dobrovoľníčka Adela Hošková.

  Foto: ilustračné, TASR

  REKLAMA
  REKLAMA

  Najnovšie články

  Mohlo by vás zaujímať