More

  Gaštanová aleja v Holíči označená na výrub! Obyvatelia hromžia. Mesto uviedlo veci na pravú mieru

  HOLÍČ I Nastriekaný červený krížik na viacerých stromoch v krásnej gaštanovej aleji v Holíči vyvolal na internete obrovské vášne. „Hádam ich mesto nechce zlikvidovať?!,“ pýtali sa obyvatelia, ktorí boli z celej situácie vytočení do vývrtky. Mesto o pár hodín na to reagovalo a všetko uviedlo na pravú mieru.

  Na internete sa objavila fotografia, ktorá najmä medzí Holíčanmi vyvolala obrovské vášne. Na snímke boli viaceré stromy, ktoré boli označené červeným krížikom. „Vysvetlí niekto toto? Hádam mesto nechce zlikvidovať gaštanovú aleju?!,“ pýtali sa viacerí obyvatelia. „Tak bol som sa osobne teraz prejsť, je to otras, hrôza, chcelo sa mi zvracať. Kto je za toto zodpovedný? Veď tie stromy sú zdravé, minimálne 2-3 sú napadnuté, ale aj tak nie sú v ohrození, že by mali spadnúť, “ pridal sa istý Mário. Pod snímkou sa okamžite rozbehla búrlivá diskusia a ľudia začali vo veľkom hromžiť na mesto. Netrvalo ale dlho a mesto na svojej Facebookovej stránke informovalo obyvateľov, že ide o podvod.

  Foto: Mário Pastorek

  „Fotografie, ktoré boli prezentované za realitu, prirodzene pozdvihli vlnu nevôle občanov mesta. Chceme však ubezpečiť, že vzniknuté fotografie sú podvrh a označené stromy sa rúbať nebudú. Žiadne z nich nie sú naplánované na výrub, nakoľko absentuje zásadný dôvod na takéto konanie. Označených sprejom bolo 18 drevín…..Mesto nemá v pláne rúbať naše ozajstné bohatstvo bez dôvodu. Prosíme občanov, aby v budúcnosti lepšie preverovali fakty, nakoľko v tomto prípade ide o fikciu neznámeho páchateľa, ktorý tieto stromy poškodil,“ napísalo mesto na svoju Facebookovu stránku. Holíčania tak môžu byť v pokoji, žiaden výrub gaštanovej aleje sa nekoná.

  REKLAMA
  REKLAMA

  Najnovšie články

  Mohlo by vás zaujímať