More

  Kontrola kontajnerov: Pozrite sa, čo všetko sú ľudia schopní zahodiť do nádoby na papier!

  SENICA I Pozrite sa na to, ako dopadla námatková kontrola kontajnerov. Ľudia nevedia správne separovať ani len papier. Do modrej nádoby sú schopní odhodiť pokojne aj plechovku či zvyšky pizze. Je to len obyčajná ľahostajnosť alebo nedostatočná edukácia a informovanosť?

  V nádobe na papier sa nachádzali aj zvyšky pizze. Foto: TS Senica

  Pracovníci Technických služieb v Senici sa rozhodli, že námatkovo skontrolujú modrý kontajner na sídlisku v Sotinej. Na prvý pohľad bol poriadne naprataný, no keď pracovníci vytriedili obsah, ukázalo sa, že ľudia nevedia separovať ani len papier. V modrej nádobe pracovníci našli rôzne plastové tégliky a nádoby, ale aj zvyšky jedál v škatuliach od pizze. Kontajner obsahoval napríklad aj nestlačené škatule od topánok. Takto vyhodená škatuľa zbytočne zaberá objem a všetci platíme prakticky za odvoz vzduchu.

  A na záver dôležitá informácia. Dôsledne vytriedený papier a kartón, ktorý bol opäť nasypaný do kontajnera, vyplnil len polovicu objemu nádoby!

  Foto: TS Senica

  Technické služby odkazujú, že táto kontrola kontajnerov nebola ani zďaleka posledná. O námatkovej kontrole informovalo mesto Senica na svojej Facebookovej stránke.

  Takto vyzerala nádoba po vytriedení odpadu pracovníkmi Technických služieb. Kontajner bol zaplnený len z polovice. Foto: TS Senica

  REKLAMA
  REKLAMA

  Najnovšie články

  Mohlo by vás zaujímať