More

  Kšefty so seniormi: Požičaj babku či dedka na očkovanie za 200 eur

  Z očkovania kšeft! Viacerí Slováci na internete zháňajú seniorov, ktorým by mohli robiť doprovod na očkovaní. Za túto službu sú dokonca ochotní zaplatiť aj 200 eur.

   „Osoby staršie ako 18 rokov, ktoré budú sprevádzať osobu staršiu ako 70 rokov budú tiež zaočkované,“ povedal minulý piatok 23. apríla minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. A zdá sa, že práve toto vyhlásenie zapríčinilo na internete poriadny ošiaľ. Na inzertných portáloch sa začali vo veľkom objavovať poriadne zaujímavé ponuky.

  Budeme sprevádzať vašu babku/dedka na očkovanie a zaplatíme za to 100 €. Nás ako sprievod zaočkujú tiež,“ píše sa v jednom z inzerátov z okolia Nitry. Hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR, Zuzana Eliášová, pritom pre RTVS poznamenala, že takéto správanie „asi nie je úplne v poriadku, ale v tejto chvíli to zakázané nie je.„Zaplatím 200 eur babke z TT, ktorá ma zoberie na očkovanie. Iba seriózny záujem, platba v hotovosti,“ uvádza ďalší inzerát od záujemcu z Trnavy. 

  Ministerstvo tiež upozorňuje, že vyhláška ešte nie je platná, aktuálne je na pripomienkovaní. Predpokladaný termín účinnosti aktualizovanej vyhlášky je 1. máj. „Prosíme vás preto, aby ste sa zatiaľ nedožadovali očkovania ako sprievod vo vakcinačných centrách, pretože možné to bude až po tom, ako vyhláška vstúpi do účinnosti.“

  Foto: bazos, reuters

  REKLAMA
  REKLAMA

  Najnovšie články

  Mohlo by vás zaujímať