More

  Seničan Patrik (25) prichytený s 2 kg marihuany. Neuveríte, koľko rokov basy mu hrozí

  SKALICA I Úlovok, aký sa len tak nevidí! Policajti chytili Seničana Patrika (25), ktorý mal pri sebe 2 kg marihuany. A to nie je všetko. Mladík sa síce ku všetkému okamžite priznal a s políciou spolupracoval, no dopustil sa závažného zločinu, za ktorý mu hrozí väzenie.

  Policajti muža odstavili krátko po polnoci pri hraničnom priechode medzi obcou Sudoměřice a mestom Skalica. Pri kontrole sa im muž priznal, že vo svojom aute vezie na zadnom sedadle takmer dvojkilové igelitové vrece plné sušenej marihuany, ktoré im dobrovoľne aj vydal. Okrem neho mal Seničan pri sebe aj menšie igelitové vrecúško a plechovú nádobku s rovnakým obsahom. Policajti všetko zaistili a poslali na expertízu do Bratislavy. Výsledky boli prekvapujúce. Mladý muž prevážal v aute množstvo, z ktorého by sa dalo vyrobiť viac ako 3500 bežných dávok marihuany. Na čiernom trhu by za toto množstvo mohol zinkasovať viac ako 17 000 €.

  Okrem dvojkilového vreca mal Seničan pri sebe aj menšie igelitové vrecúško a plechovú nádobku s rovnakým obsahom. Foto: Polícia SR.

  Vyšetrovateľka obvinila Patrika z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi. Muž je stíhaný na slobode a za spáchaný skutok mu hrozí trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov.

  Informovala policajná hovorkyňa Zlatica Antalová.

  REKLAMA
  REKLAMA

  Najnovšie články

  Mohlo by vás zaujímať