More

  Šialenec na Záhorí: Psíkom hádže návnady s klincami

  ZÁHORIE | Vo viacerých mestách na Záhorí si ľudia sťažujú na neznámu osobu, ktorá po verejných priestranstvách rozmiestňuje kruté návnady pre psov. Psíčkari sú znechutení. Čo na to polícia?


  „Upozorňujem ľudí, dávajte si pozor na svojich psíkov. Kúsok od nášho domu nahádzané takéto návnady. Námestie smer trafika. Ten chuj čo to urobil by si zaslúžil dobre po chrápe. Nás to, našťastie, nestihol zjesť ale treba dávať pozor pri venčení,“ upozornil na sociálnej sieti rozhorčený Lukáš z Moravského Svätého Jána, ktorý pripojil aj fotku ako dôkaz. S rovnakou skúsenosťou sa podelila aj Ľubica zo Studienky. „Dávajte si pozor na psíkov v lese, dnes sme si všimli rozhádzané párky a toto sme nazbieral za 15 minút čo sme dávali pozor – Tančiboky (ruský rybník). Predpokladám, že to nebude jediné miesto.“

  Ide o trestný čin

  Policajti, po preverení všetkých okolností a po preskúmaní zaistených stôp, môžu vec kvalifikovať ako priestupok alebo aj ako trestný čin, napríklad by mohlo ísť o trestný čin podľa § 378 týranie zvierat. Za spáchaný prečin by páchateľovi, v prípade preukázania viny, hrozil trest odňatia slobody až na 2 roky alebo ak by skutok spáchal na mieste verejne prístupnom, hrozil by mu trest odňatia slobody až na 5 rokov.   

  Zdroj foto: Lukáš Hurban

  REKLAMA
  REKLAMA

  Najnovšie články

  Mohlo by vás zaujímať