More

  SOKOLOVŇA JE NOVOU PÝCHOU SENICE

  SENICA | Kedysi to bola schátralá budova, no dnes sa radí medzi tie najkrajšie v Senici. Reč je o bývalej Sokolovni, ktorá vďaka cezhraničnému projektu získala nový vzhľad. Investícia za takmer milión eur sa rozhodne vyplatila. Pozrite sa na to krásne múzeum, ktoré vzniklo!

  Snahou Mesta Senica bolo vytvoriť  modernú expozíciu so všetkými technologickými vymoženosťami, ktorá svojou interaktívnosťou zaujme všetky generácie, no najmä mladých ľudí. Ide o kontaktné múzeum, kde návštevník nie je len pasívnym poslucháčom, ale do získavania informácií je priamo vtiahnutý. Informácie o expozíciách získava aj dotykom, niektoré z exponátov si pomocou pohybu svojich rúk prezerá zväčšené vo virtuálnom priestore, volí si typ informácií, ktoré chce získať.

  „Mnohí hovoria, že Senica nemá históriu, čo nie je pravda. Mesto Senica má veľmi dlhú a bohatú históriu, o čom sa budú môcť návštevníci mestského múzea presvedčiť. Od dnes totiž máme miesto, kde sa bude nielen o histórii hovoriť, ale kde sa aj reálne naše dejiny diali. Verím, že mestské múzeum bude tým pravým priestorom, aby Seničania svoju históriu spoznali a mohli byť na svoje mesto hrdí,“ vyjadril sa primátor Martin Džačovský pre senica.sk

  REKLAMA
  REKLAMA

  Najnovšie články

  Mohlo by vás zaujímať