More

  Novinka z polície: Neviete si na cestách rady? Zavolajte si dopravného policajta

  ZÁHORIE I Pomáhať a chrániť! Motto polície, ktoré je všetkým veľmi dobre známe. Verejní činitelia sa rozhodli, pomáhať občanom ešte viac. Vznikol preto projekt „Dopravný expert vo vašom meste.“

  Nový projekt „Dopravný expert vo vašom meste“ bude zameraný na nakrúcanie videí, v ktorých dopravný policajt bude vysvetľovať pravidlá cestnej premávky a zásady bezpečnej jazdy, ktoré sú typické pre konkrétne úseky v mestách alebo obciach po celom Slovensku. Verejnosť bude v prvom kole posielať tipy na lokality, kde majú účastníci cestnej premávky najviac ťažkostí. Dopravný expert dané miesto navštívi a formou videa vysvetlí špecifiká danej oblasti s cieľom minimalizovania konfliktných či nebezpečných situácií do budúcna.

  Dátumy nakrúcaní videí v teréne budú oznámené verejnosti niekoľko dní vopred. Občania tak budú môcť prísť za dopravným expertom osobne a opýtať sa ho na ďalšie témy súvisiace s dopravou.Keďže v týchto časoch Slovensko naďalej sužuje pandémia koronavírusu, nakrúcanie v teréne a stretávanie s občanmi bude možné až o niekoľko týždňov neskôr. Dovtedy bude polícia pravidelne pripomínať verejnosti možnosť posielania tipov na problémové lokality, kde by sa mal dopravný expert prísť pozrieť. Tieto tipy môže už oddnes verejnosť posielať prostredníctvom súkromných správ na Facebooku na stránke Polícia Slovenskej republiky – www.facebook.com/policiaslovakia. Zaslaná správa by mala obsahovať názov projektu „Dopravný expert vo vašom meste“. Informovala Denisa Bárdyová, hovorkyňa Prezídia PZ.

  REKLAMA
  REKLAMA

  Najnovšie články

  Mohlo by vás zaujímať