More

  V Senici našli útočisko mnohí Ukrajinci: Mesto vyhlasuje zbierku na konkrétne veci

  SENICA I Unavené matky, uplakané deti či vystresovaní ľudia, ktorí veria, že raz sa budú môcť vrátiť domov. Mnohé rodiny z Ukrajiny si v týchto dňoch hľadajú strechu nad hlavou práve na Slovensku. Viacerí si útočisko našli dokonca aj v Senici. Mesto im pomáha, ako sa len dá, no zároveň prosí o pomoc a vyhlasuje zbierku na konkrétne veci.

  „V našom meste hľadá útočisko pred vojnou už viacero rodín z Ukrajiny. Mesto Senica im zabezpečuje ubytovanie, stravu, pomoc pri vybavovaní dokladov, so začlenením detí do škôl, sociálne poradenstvo… Ak však chcete pomôcť týmto ľuďom aj vy, môžete sa zapojiť do našej zbierky,“ znie odkaz na oficiálnej Facebookovej stránke mesta Senica.

  DROGÉRIA – šampóny, sprchové gély, zubné kefky (aj detské), zubné pasty, toaletný papier, papierové vreckovky, dámske hygienické potreby, tyčinky do uší, krémy, odličovacie tampóny, detské plienky, utierky a detský púder, tekuté mydlá, pracie prášky/gély a aviváže, gumenné alebo latexové rukavice, dezinfekcia.

  TRVANLIVÉ POTRAVINY – ryža, cestoviny, paštéty, zemiaky, kečup, olej, cukor, soľ, mlieko, čierny čaj, bylinkový čaj, káva obyčajná/nesca, múka a iné trvanlivé potraviny.

  TRVANLIVÉ POTRAVINY PRE DETI DO 10 ROKOV – sunar, detské výživy, piškóty, croissanty, kojenecké vody a podobne.

  NEALKOHOLICKÉ NÁPOJE – minerálky, stolové vody, džúsy.

  Ak chcete pomôcť rodinám, ktoré utekajú pred vojnou, darované veci prineste na Mestský úrad v Senici, každý utorok alebo štvrtok od 8:00 – 15:00.

  Foto: mesto Senica

  REKLAMA
  REKLAMA

  Najnovšie články

  Mohlo by vás zaujímať